75 przypadków boreliozy! Uważajcie na kleszcze! [LISTA RYZYKOWNYCH MIEJSC]

Warszawa jest jednym z miast, gdzie wykryto najwięcej przypadków boreliozy i kleszczowego zapalenia mózgu. „z roku na rok obserwuje się wzrost populacji zakażonych kleszczy w centralnej Polsce i w województwie mazowieckim” – czytamy na stronie Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Fot. Richard Bartz, Munich Makro Freak / Wikipedia

Fot. Richard Bartz, Munich Makro Freak / Wikipedia

W I kwartale 2016 roku w stolicy odnotowano 75 zachorowań na boreliozę. To aż o 15 więcej niż w analogicznym okresie 2015 roku. Wykryto także 2 zachorowania na kleszczowe zapalenie mózgu, na które w tamtym roku w I kwartale nie zachorował nikt.

W Warszawie tereny o bardzo wysokim ryzyku to m.in.: Las Bemowo, Ogród Zoologiczny, Las Bielański, Las Młociny, Las Kabacki, Las Kawęczyn, Kampinoski Park Narodowy.
Terenami o niskim i średnio niskim ryzyku są m.in.: Lasy Wawerskie, Lasy Sulejówek-Grabina, Lasek Bielański-plac zabaw, Las Jana III Sobieskiego, Ogród Łazienki Królewskie, Pole Mokotowskie, Ogród Krasińskich.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c