77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zobacz program obchodów

Szanowni Państwo, zbliża się 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Heroiczna walka żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego i żywiołowe wsparcie ze strony ludności cywilnej Warszawy stanowią dowód najwyższego patriotyzmu i poświęcenia w obronie Ojczyzny.” – pisze prezydent Rafał Trzaskowski.

„Z upływem kolejnych lat coraz mocniej uświadamiamy sobie wielkie znaczenie obrony wolności i suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej. Pragniemy Państwu podziękować za wysiłek włożony w utrwalanie jednych z elementarnych wartości, jakimi są pokój i poszanowanie praw człowieka. Swoim przykładem nauczyliście nas, jak kochać nasze miasto i walczyć o godność każdego człowieka.

Trwająca ponad rok epidemia spowodowała zamknięcie nas w domach, ograniczenie kontaktów z drugim człowiekiem. Dzięki szczepieniom sytuacja powoli się poprawia i mamy nadzieję na powrót do normalności. 1 sierpnia oddamy więc hołd bohaterom Powstania. Jako organizatorzy dołożymy wszelkich starań, żeby uroczystości upamiętniające 77. rocznicę Powstania Warszawskiego pozostawiły trwały ślad w sercach Polaków. Podczas uroczystości będziemy przestrzegali zasad sanitarnych i zadbamy o bezpieczeństwo wszystkich uczestników obchodów.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z planem wydarzeń i gorąco zachęcam do uczestniczenia w nich wraz z nami.

Cześć i chwała Bohaterom Warszawy!

Podpis Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego(otwiera się w nowej karcie)

Rafał Trzaskowski

Prezydent m.st. Warszawy”

To już 77. rocznica powstania warszawskiego – niezwykle bohaterskiej i tragicznej karty historii naszego miasta. #WarszawaPamięta – o bohaterach i ofiarach; o żołnierzach i cywilach.

Program obchodów i transmisje najważniejszych wydarzeń znajdziecie na: https://nowa.um.warszawa.pl/powstaniewarszawskie


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c