Grozi nam paraliż i kolejny lockdown? Szef kancelarii premiera zdradza plany rządu
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk był gościem Polsat News. Polityk zdradził, jakie są najnowsze plany rządu.
Jak zapewnił Michał Dworczyk „Lockdown już się nie powtórzy”. Jako powód podał fakt, że Polski zwyczajnie na niego nie stać.
To m.in. ograniczenia w prowadzeniu biznesu spowodowały wzrost bezrobocia i problemy gospodarcze. Wypłaty pomocowe kosztowały budżet miliardy złotych, czego konsekwencją jest ogromny deficyt w kwocie 109 mld zł.
Rząd będzie jednak reagować lokalnie, gdy sytuacja epidemiologiczna w regionach będzie się pogarszać.
Redaktor naczelny serwisu. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim z ponad 15-letnim doświadczeniem w mediach. Specjalista ds. strategii informacyjnych i komunikacji kryzysowej. Wieloletni inwestor giełdowy i praktyk rynków finansowych. W swoich tekstach łączy warsztat dziennikarski z praktyczną wiedzą o podatkach, inwestowaniu i mechanizmach rynkowych, tłumacząc zawiłości ekonomii na język codzienny.
