Noc Muzeów: 300 tys. zwiedzających w 2015. Ilu będzie teraz? [NAJPOPULARNIEJSZE MIEJSCA, KOMUNIKACJA]

13 lat temu w Nocy Muzeów uczestniczyło zaledwie 11 placówek. W tym roku w imprezie weźmie udział 250 instytucji. Czy rekordowa frekwencja z tamtego roku zostanie pobita? Zobacz najpopularniejsze miejsca odwiedzane podczas wydarzenia.

Fot. Marcin Mastykarz / Muzeum w Wilanowie

Fot. Marcin Mastykarz / Muzeum w Wilanowie

Frekwencja w 2015 r. przekroczyła 300 tysięcy osób. Rekordy popularności pobiły właśnie muzea:

  • Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – 20 369
  • Muzeum Łazienki Królewskie – 15 000
  • Muzeum Wojska Polskiego – 13 350
  • Zamek Królewski – 10 350
  • Muzeum Narodowe – 10 304
  • Muzeum Powstania Warszawskiego – 6300
  • Muzeum Warszawskiej Pragi (zeszłoroczny debiutant) – 3100

Weterani i debiutanci
W tym roku uczestników zapraszają 252 placówki i rekordowa liczba debiutantów – 40 (m.in. Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy, Sinfonia Varsovia, Huta ArcelorMittal (schron), Legia Warszawa, Narodowy Instytut Audiowizualny, Centrum Pieniądza NBP, Ośrodek Kultury Muzułmańskiej i aż trzy nowe muzea: Archidiecezji Warszawskiej, Dulag 21 w Pruszkowie i Katyńskie.).

Do tej listy po raz pierwszy doszła instytucja samorządowa Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy. W roku szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży – będzie to z pewnością miejsce, które zechce odwiedzić wielu mieszkańców.

W Centrum będzie można zobaczyć Zintegrowane Stanowisko Koordynacji i Reagowania, Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz salę sztabową, w której odbywały się spotkania Sztabu Miejskiego podczas EURO2012.

Straż Miejska m.st. Warszawy zaprezentuje ciekawostki związane z wykonywaną pracą.

Ponadto na parkingu za Centrum Bezpieczeństwa zaprezentowany zostanie sprzęt transportowy Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Straży Miejskiej m.st. Warszawy oraz Mobilne Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Noc z Chopinem
Atrakcją tegorocznej Nocy Muzeów będzie możliwość wykonania sobie zdjęcia z wirtualną postacią Fryderyka Chopina.

„Selfie with Chopin” to bezpłatna aplikacja, dzięki której zdjęcie z kompozytorem można zrobić w kilku miejscach w Warszawie i w Żelazowej Woli. Wyjątkowo, postać młodego Fryderyka pojawi się tej nocy także w wybranych obiektach uczestniczących w wydarzeniu. Wystarczy pobrać aplikację ze strony www.chopin.warsawtour.pl, by kompozytor ukazał się na ekranie smartfona. Warto umilić sobie czas czekania w kolejce, robiąc selfie z Chopinem!

Warszawiacy będą dobrze poinformowani
Dzięki drukowanemu informatorowi i mapkom z komunikacją oraz ich elektronicznym odpowiednikom na stronie internetowej www.um.warszawa.pl/nocmuzeow (40 tys. informatorów ( w tym 2 tys. po angielsku), 800 sztuk plakatów) poruszanie się w Noc Muzeów będzie łatwe.

Komunikacja
Jak zawsze uczestnicy będą mogli korzystać ze specjalnie przygotowanych bezpłatnych linii. Będzie ich dziewięć od A do M. Linią A będą jeździć ogórki.

Tramwaje
Do ok. godz. 2.00 w nocy będą kursowały linie: 2, 4, 9, 13 oraz 33.

Autobusy
Do ok. godz. 2.00 będą kursowały linie: 116 oraz 507.
Wybrane linie nocne będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością.

Metro
Linie M1 i M2 będą kursowały do ok. godz. 3.00.

Uwaga!!! W związku z imprezą na Stadionie Narodowym(żużel), ok. godz. 22.30 może nastąpić zamknięcie ruchu na moście Poniatowskiego. Linie autobusowe i tramwajowe będą kierowane na trasy objazdowe.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl