Adam Niedzielski o maseczkach. Może być, jak w Japonii

Adam Niedzielski mówi, że z maseczkami w Polsce będzie, jak w Japonii czy Singapurze. To znaczy, że zawsze będziemy je już nosić.

Fot. Pixabay

Minister Zdrowia rozmawiał z „Faktem”. Przekazał, że w ciągu 2-4 miesięcy od pojawienia się, nowa mutacja przekracza 50 proc. udziału w ogólnej licznie zakażeń i staje się dominująca. Wszystko wskazuje więc na to, że piąta fala z dominującą mutacją Omikron wystąpi pod koniec stycznia.

Dodał, że w najbliższych dniach nie należy spodziewać sie obostrzeń. Rząd będzie działać wtedy, kiedy udział zakażeń Omikronem zacznie się zwiększać.

W ocenie ministra pandemia zostanie niedługo sprowadzona do poziomu grypy. – Wrócimy do pewnego poziomu normalności, ale z dużym poczuciem odpowiedzialności. Myślę, że część z nas będzie już zawsze nosić maseczki, jak jest to w Japonii czy w Singapurze, czyli w krajach o wysokim poziomie świadomości zdrowotnej – powiedział.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c