Adam Niedzielski o obostrzeniach. „To powinno wystarczyć”

Początkowo minister Adam Niedzielski mówił o obostrzeniach w przypadku zakażeń dziennych powyżej tysiąca osób. Niedawno mówił o reakcji powyżej 7 tys. Dzisiaj wykryto powyżej 8 tys. Będą restrykcje?

Dodaj nas do preferowanych źródeł w Google
Dodaj

Fot. Warszawa w Pigułce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby wykryto 8 361 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Najwięcej było ich w woj. mazowieckim, lubelskim i podlaskim.

Zdaniem ministra zdrowia szczepienia, dystans, dezynfekcja i maseczki powinny z założenia wystarczyć. Jak jednak zauważył, dyscyplina społeczna jest dużo niższa niż na początku pandemii.

Szef resortu zdrowia mówi, że obostrzenia będą ostatecznością. Na razie mimo dużej liczy zakażeń żadne decyzje w tym zakresie nie zapadły.

Obserwuj nas w Google News
Obserwuj
Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl