Adam Niedzielski pisze do kościoła w Polsce. Chodzi o maseczki

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zauważył problem w polskich kościołach. Zwrócił się z nim do Episkopatu Polski. Liczy na współpracę z rządem.

Fot. Warszawa w Pigułce

Mając na uwadze zdrowie i życie obywateli Polski, w tym wiernych Kościoła Katolickiego, zwracam się do Waszej Ekscelencji z prośbą o wspólne działanie, które szczególnie ma na celu ochronę słabszych przed możliwym zakażeniem – zaznaczył szef resortu.

W dalszej części listu zwrócił się z apelem o szerzenia świadomości o bezpieczeństwie. Przypomniał, że sczepienie do jedyna broń do walki z pandemią. Zaapelował też o przypomnienie o konieczności noszenia maseczek w diecezjach, dekanatach i parafiach – Proszę o tę pomoc i liczę na wsparcie ze strony Episkopatu w tej swoistej edukacji społecznej, dzięki której możemy ograniczyć zasięg czwartej fali epidemii, na czym nam wszystkim powinno zależeć – dodał szef resortu zdrowia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.