Adam Niedzielski przyznaje, że nie pójdzie do kościoła. „Nie mogę ryzykować”

Minister Zdrowia przyznaje, że sam nie za zamiaru uczestniczyć w uroczystościach święcenia koszyczków w kościele. Jak powiedział, nie jest ani zaszczepiony ani nie jest ozdrowieńcem i nie będzie ryzykował.

Fot. Piotr Molecki/East News.

Rząd pozostawił kościoły otwarte. Wybór, co do uczestnictwa w uroczystościach pozostawił sumieniu Polaków.

 „To powinno się rozstrzygać w sumieniu człowieka. Jeśli ktoś tego bardzo potrzebuje, to powinien pójść. Ja namawiam do pozostania w domu, uczestniczenia w mszy zdalnie, przez telewizor” – zarekomendował szef resortu zdrowia w rozmowie z RMF FM. Dodał też, że on sam nie zamierza w tym roku święcić pokarmów.

„Spędzimy Święta Wielkanocne w gronie najbliższych. Jak chodzi o święcenie koszyczka, to w zeszłym roku mogliśmy bez tego przeżyć i patrząc na to, co dzieje się z epidemią w tym roku, z żoną też wstrzymamy się. Nie jestem zaszczepiony, nie jestem ozdrowieńcem. Nie mogę ryzykować” – powiedział Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Dzisiaj mimo weekendu wyniki nie napawają optymizmem. Wykonano 86,5 tys. testów na koronawirusa, potwierdzono 29 253 nowych przypadków zakażeń. Zmarło 131 osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c