Adam Niedzielski ujawnia decyzje o lockdownie. Rząd nie ma wątpliwości

Adam Niedzielski mówi wprost o lockdownie. Wygląda na to, że na razie nie będą wprowadzane żadne dodatkowe obostrzenia.

Fot. Warszawa w Pigułce

Minister zdrowia Adam Niedzielski wyjaśnił jakie są dalsze plany dotyczące walki z epidemią.

W tej chwili żadnych lockdownów nie rozważamy – mówił minister zdrowia na konferencji prasowej – Wynika to z obrony w postaci szczepień oraz w postaci osób, które przechorowały wirusa – wyjaśnił – Więc ta tolerancja dla liczby zakażeń z punktu widzenia wprowadzania restrykcji jest zdecydowanie większa, co potwierdza się na poziomie porównania liczby hospitalizacji, z jakimi mamy do czynienia teraz, a jakim mieliśmy do czynienia rok temu. To jest blisko 2,5-krotna różnica – dodał.

Szef resortu zdrowia przypomniał, że już od 2 listopada zaczną być wystawiane skierowania dla wszystkich osób na trzecią dawkę. Ministerstwo Zdrowia ma już nad tym pracować.

Inną ważną sprawą jest kwestia łóżek dla chorych na Covid-19. Infrastruktura w tym zakresie jest sukcesywnie zwiększana. W tym momencie zakażonych przebywających w szpitalach jest około 5 tys. osób. Przygotowanych jest łącznie 10 tys. łóżek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c