Adam Niedzielski ujawnił strategię zdejmowania obostrzeń. Pierwsze być może jeszcze w kwietniu

Minister Zdrowia Adam Niedzielski ujawnił plan zdejmowania obostrzeń w kwietniu. Obostrzenia zdejmowane będą stopniowo. Powrót dzieci do przedszkoli i nauki stacjonarnej w szkołach podstawowych jest w tym momencie priorytetem rządu.

Fot. Wojciech Strozyk/REPORTER

Szef resortu zdrowia wyjaśnił w TVP Info, że jesteśmy w bardzo trudnym momencie epidemii ze względu na przeciążenie służby zdrowia. Dodał, że mimo zwiększenia liczby chorych w szpitalach, tendencja zmniejszenia samej liczby zakażeń jest trwała.

Szef resortu ujawnił, że obostrzenia będą zdejmowane stopniowo, a większa wyszczepialność wpłynie na większe tempo zdejmowania obostrzeń. Pierwsze obostrzenia mogą być zdejmowane jeszcze w kwietniu.

– Jak będziemy mieli duże zaszczepienie, to wtedy z większą pewnością, większą odwagą będziemy mogli wracać do normalności (…) Na pewno nie będzie się to działo z dnia na dzień. Mam nadzieję, że chociażby przedszkola, szkoły, przynajmniej częściowo, to jeszcze nawet w perspektywie kwietnia – powiedział minister zdrowia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c