Adamczyk: w budowie mieszkań jesteśmy za Rumunią, na ostatnim miejscu w Europie

Kodeks urbanistyczno-budowlany będzie ogromnym wsparciem dla programu Mieszkanie Plus. Zwiększając możliwości budownictwa, zwiększamy dostępność mieszkań w Polsce, a pod tym względem jesteśmy w ogonie Europy – mówi PAP minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Minister zapowiedział, że projekt kodeksu zostanie skierowany do konsultacji jeszcze we wrześniu.

Według niego kodeks powinien „usystematyzować cały zbiór przepisów prawnych, które regulują proces inwestycyjny – planownie przestrzenne, prawo budowlane, ustawy o gospodarce nieruchomościami, specustawy”.

„To jest niezbędne, bo dzisiaj w wielu urzędach dochodzi do nadinterpretacji przepisów, przepisy często nie są spójne, często powodują kolizję, ale też ich mnogość i wielość powoduje, że dzisiaj proces inwestycyjny jest nie tylko inwestorskim torem przeszkód, ale również taką drogą przez mękę każdego inwestora i tych, którzy wspierają inwestora, mam tu na myśli projektantów, wszystkie biura zajmujące się przygotowaniem, ale także i realizacją tychże inwestycji” – wyliczał Adamczyk.

– 350 mieszkań na tysiąc mieszkańców plasuje nas na ostatnim miejscu w Europie, Rumunia osiągnęła wynik 460 mieszkań na tysiąc mieszkańców, średnia w Europie to ponad 500, 550 mieszkań na tysiąc mieszkańców. Robimy wszystko, aby te zapóźnienia w procesie budownictwa mieszkaniowego, dostępności do mieszkań, zniwelować – podkreśla Adamczyk.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c