Aleje Jerozolimskie zwężone na stałe do 1 pasa! [PIERWSZE KOMENTARZE]

W czwartek, 20 maja, o godz. 10.00 odbyła się konferencja dotycząca zmian, które czekają Aleje Jerozolimskie (plac przed Warszawskim Pawilonem Architektury ZODIAK, pasaż Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4). Na spotkaniu zapowiedziano przebudowę Alei Jerozolimskich zakładające budowę drogi dla rowerów i zwężenie do 1 pasa ruchu w każdą stronę

Fot. Warszawa w Pigułce

W spotkaniu wzięli udział: Michał Olszewski – zastępca prezydenta m.st. Warszawy oraz Łukasz Puchalski – dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Według zapowiedzi Aleje Jerozolimskie czeka przebudowa – mają zostać zwężone do jednego pasa ruchu w każdym kierunku.

To nie wszystko w „Nowym Centrum Warszawy” zmienić ma się parkowanie – z prostopadłego na równoległe.

Jeden pas ruchu dla samochodów zajmie droga rowerowa. Mieszkańcy zyskają także pasy zieleni.

„W sumie to logiczna konsekwencja, jeżeli Tramwaje Warszawskie chcą zwęzić aleje Waszyngtona, główną arterię prowadzącą do Mostu Poniatowskiego i dalej do alej Jerozolimskich to i one stają się dzięki temu niepotrzebne. Cóż czekam na ogłoszenie przez Pana Prezydenta całkowitej likwidacji ulic w Warszawie, bo chyba zaczyna to w tym kierunku zmierzać.” – pisze Marek Borkowski, radny Pragi Południe w rozmowie z Warszawą w Pigułce.

„Podejrzewam, że te wszystkie genialne pomysły suflowane przez tak zwanych „aktywistów miejskich” zmierzają do tego, aby najzwyczajniej każdy kto mógł zaczął poważnie rozglądać się za możliwością osiedlenia się za Warszawa. Nasze miasto zaczęłoby wtedy przypominać wiele zagranicznych metropolii i w których centrach mieszkają imigranci a rdzenni mieszkańcy wypchnięci zostali na przedmieścia. Pytanie, które nurtuje chyba nie tylko mnie, brzmi dlaczego Pan Prezydent nie ogłosił tych haseł w swoim programie wyborczym?” – dodaje radny.

Zdania Naszych Czytelników są podzielone:

„Mądry człowiek nie jeździ po Warszawie samochodem.” – pisze Pan Patryk.

„A nie da się zrobić jednego pasa w obu kierunkach z ruchem wahadlowym?” – dopytuje przewrotnie inny Czytelnik.

„bzdura!! czy ktoś pomyślał jak alejami ma przejechać karetka kiedy będą zastawione autobusami czekającymi aż rowery przejadą przez skrzyżowania???!!” – pyta Pani Olga.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c