Alert burzowy: od zachodu zbliża się silna burza! „Największym zagrożeniem silny wiatr”

Spełniają się niepokojące prognozy dotyczące dzisiejszego dnia i groźnych zjawisk pogodowych nad Polską. Już w chwili obecnej silne burze przechodzą w pasie od Kujaw w kierunku wschodnim, aż po Podlasie. Za około godzinę burza powinna pojawić się w Warszawie – ostrzegają Fani Pogody.

Fot. Shutterstock

Właśnie przed momentem dostaliście pewnie powiadomienia RCB o silnych burzach dzisiejszego popołudnia i w nocy. Ostatnie alerty RCB nie były trafione, jednak dziś jak najbardziej wysłane zostały słusznie.

W godzinach popołudniowych, wraz ze zbliżaniem się frontu chłodnego nad Polską centralną i południową (wieczorem również wschodnią) rozwinął się bardzo silne, punktowo niszczące burze.

Apelujemy o zachowanie ostrożności. Zarówno obecnie w wymienionym w pierwszym akapicie obszarze, jak i w kolejnych godzinach na obszarze na południe od linii Wrocław, Warszawa, Białystok.

Meteorolodzy ostrzegają również, że największym zagrożeniem będzie silny wiatr towarzyszący burzy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c