Alkohol w plenerze legalny na Ursynowie? „Mieszkańcy Ursynowa są normalni i chcą normalności”

W ramach nowej edycji budżetu partycypacyjnego powstał projekt utworzenia stref w których będzie można legalnie spożywać alkohol w okresie letnim. Miejsca miałyby być cztery: Przestrzeń pomiędzy kościołem i Urzedem Dzielnicy, Park Polskich Wynalazców, okolice Kopy Cwila oraz „inne tereny zielone”.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

„Nie tylko na Ursynowie, ale w całej Polsce brakuje miejsca (nie będącego kawiarnią), w którym latem moglibyśmy spotkać się z przyjaciółmi, rodziną i nie narażając się na otrzymanie mandatu wypić piwo bądź kieliszek prosecco czy białego wina. A te, jak wiemy, działają zbawiennie na nasze samopoczucie w upalne, letnie dni.” – czytamy w projekcie – „Mieszkańcy Ursynowa są normalni i chcą normalności. Treść ustawy o wychowaniu w trzeźwości to przeżytek, pozostałość poprzedniego ustroju, który lubował się w zakazach. Należy zauważyć różnicę pomiędzy dwiema mamusiami sączącymi Karmi podczas spaceru po parku, parą pijącą wino na randce, a rozwydrzoną pijaną młodzieżą, czy kloszardami zaczepiającymi przechodniów.” – dodaje autor.

Według autora projektu koszt utworzenia stref to jedyne 5000 zł. Dodatkowym wydatkiem dla dzielnicy musiałyby być służby porządkowe, które regularnie patrolowałyby i sprzątały miejscówki.

Projekt nie trafi jednak pod głosowanie od razu. Musi najpierw przejść procedurę sprawdzającą czy jest on zgodny z prawem. Tu jednak pojawia się zgrzyt. Usta o wychowaniu w trzeźwości zakazuje spożywania alkoholu w miejscach publicznych, a do takich należą m.in. parki i ulice.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]