Amerykanin kradł samochody w Polsce i we Włoszech. Odzyskano samochody za ćwierć miliona złotych

Policjanci z wydziału samochodowego KRP Warszawa VII zatrzymali mężczyznę, o którym od kilku miesięcy wiedzieli, że jest podejrzany o kradzież z włamaniem land rovera. Obywatel Stanów Zjednoczonych często podróżował i jego zatrzymanie nie było najłatwiejsze.

Fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z południowopraskiej samochodówki od kilku miesięcy pracowali przy sprawie kradzieży z włamaniem land rovera. Bardzo szybko ustalili kim jest prawdopodobny sprawca tego przestępstwa. Był to obywatel Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna często wyjeżdżał za granicę, trudno było go zatrzymać.

Funkcjonariusze przez cały czas prowadzili działania operacyjne i na bieżąco weryfikowali informacje na temat 27-latka. Kilka dni temu okazało się, że mężczyzna wrócił do kraju, tym razem przyjechał z Włoch. Policjanci ustalili również, że porusza się skradzionym we Włoszech peugeotem. Zatrzymanie podejrzanego nastąpiło wieczorem w jednym z hoteli, w którym się zatrzymał.

Stróże prawa odzyskali w całości dwa skradzione samochody, których łączna wartość wyniosła 250 tysięcy złotych. 27-letni Daniel W. na podstawie zgromadzonych przez śledczych dowodów usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem pojazdów. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c