Andrzej Duda na żywo z Facebooka: "Sytuacja jest bardzo zła"

Andrzej Duda zaskoczył wszystkich i odpowiadał na żywo na pytania użytkowników za pośrednictwem Facebooka. Pytań było 2 500, a prezydent wybrał 10 z nich.

Fot. Andrzej Duda / Facebook

Fot. Andrzej Duda / Facebook

Transmisję można obejrzeć powtórnie, tak więc jeżeli macie ochotę możecie wybrać się na oficjalny profil nowego prezydenta. Jak stwierdził Andrzej Duda, podczas rządów chce odbudować wspólnotę narodową, stworzyć z rządem dobrą sytuację dla przedsiębiorców, obniżyć wiek emerytalny i zwiększyć kwotę wolną od podatku.  Nie unikał też tematów trudnych. Sam stwierdził, że polityka „500 zł na każde dziecko” to wydatek rzędu 25 mld zł rocznie. Jego zdaniem jednak, pieniądze te zostaną natychmiast wydane, a więc częściowo zwrócą się w podatkach, a dodatkowo zyska się na pobudzeniu gospodarczym.

Prezydent zwrócił tez uwagę, ze sytuacja związana z emeryturami jest bardzo zła i nie ma co czarować i oszukiwać się, że będzie lepsza. Jego zdaniem jednak podwyższanie wieku emerytalnego to działanie, które nie spowoduje nagłego rozwiązania problemu i trzeba wymyślić mechanizmy, które uzdrowią system. Jak dodał zdaje się w tej sprawie na doświadczenie ekspertów rożnych opcji i środowisk, których zaprosi do współpracy.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.