Andrzej Duda prezydentem! W Sejmie zakończyło się zaprzysiężenie

Przed godziną 10.00 Andrzej Duda przybył do Sejmu, aby złożyć przysięgę. Po zaprzysiężeniu i wygłoszeniu krótkiego orędzia pożegnał poprzedniego prezydenta, Bronisława Komorowskiego.

Fot. Andrzej Duda / Facebook

Fot. Andrzej Duda / Facebook

Andrzej Duda w orędziu powiedział, że należy zacząć naprawiać Rzeczpospolitą i potwierdził, że dotrzyma obietnic wyborczych. Dalsza część dnia to złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej oraz posłów II RP, którzy zginęli w czasie II Wojny Światowej.

O godz. 11.50 odbędzie się msza św. w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w intencji prezydenta oraz Polski. O 14.00 w Zamku Królewskim w Sali Wielkiej, prezydent Andrzej Duda odbierze Order Orła Białego oraz Order Odrodzenia Polski.

Przedostatnim punktem będzie powitanie w Pałacu Prezydenckim i przejęcie zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi RP o godz. 15.30. O 16.00 nadejdzie chwila na przemówienie do narodu.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.