Andrzej Duda z córką rotmistrza Pileckiego. W tamtym roku jej nie zaproszono

Fanpage Narodowe Siły Zbrojne opublikował zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy razem Panią Zofią Pilecką. Rządowym samolotem udają się na rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau. W tamtym roku nie zaproszono jej na obchody.

Fot. Narodowe Siły Zbrojne / Facebook

Fot. Narodowe Siły Zbrojne / Facebook

Rotmistrz Witold Pilecki był jednym z więźniów obozu. Razem z Janem Redzejem i Edwardem Ciesielskim zdołał się z niego wydostać. Niestety 8 maja 1946 został aresztowany przez władze komunistyczne i skazany na śmierć. Zofia Pilecka wspominała:

„Na jednym z ostatnich posiedzeń, gdy już było wiadomo, że zginie, Ojciec dał mamie mały metalowy grzebyk i powiedział, żeby koniecznie kupiła książkę Tomasza á Kempis „O naśladowaniu Chrystusa”. Chciał, żeby mama codziennie czytała nam fragmenty tej cudownej książeczki. „To ci da siłę” – powiedział do niej. Bardzo sobie cenię tę książeczkę i przez cały czas ją czytam. Jest to także testament dla mnie.” – mówiła w jednym z wywiadów


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.