Antyczne Pompeje na Stadionie Narodowym

Pompeje

Największa do tej pory trójwymiarowa rekonstrukcja antycznych Pompejów, nazwana przez British Museum kulturalnym wydarzeniem 2013 roku, teraz dociera do Polski.

Mieści się 2 000 m2 powierzchni, 24 salach i 70 multimedialnych instalacjach. Wystawa „Pompeje. Życie w cieniu wulkanu” zostanie otworzona już za 3 dni na Stadionie Narodowym. Przy tworzeniu wystawy zostały wykorzystane rekonstrukcje 3D i 4D, tak jak w przypadku prezentacji wybuchu wulkanu, ponadto efekty multisensoryczne, cyfrowe projekcje przestrzenne, zsynchronizowane multimedialnie pulpity ciekłokrystaliczne, hologramy oraz trójwymiarowe miraże.

„Wystawy to zupełnie nowy i niezwykle ważny obszar, w którym zaczynamy funkcjonować. Chcemy robić to na bardzo wysokim poziomie, dlatego będziemy sprowadzać najbardziej spektakularne wystawy z całego świata. Zaczynamy od multimedialnego i bardzo nowoczesnego uderzenia. „Pompeje” posiadają wszystko, by stać się jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych 2015 roku w Polsce” – mówi Tomasz Półgrabski, prezes zarządu spółki PL.2012+.

Wystawa powstała za sprawą Museo Archeologico Virtuale. Wirtualne Muzeum Archeologiczne z Neapolu uzyskało miano najpopularniejszej instytucji muzealnej ostatnich lat w kategorii prezentacji multimedialnych. Stała ekspozycja prezentowana jest w Herculanum, w bliskiej odległości od miejsca największych odkryć archeologicznych.

Wystawę można oglądać od 9 kwietnia do 18 października. Wejścia odbywają się co dwie godziny od godz. 9 do 19. Bilety kosztują 45 zł (normalny) i 35 zł (ulgowy). Bilet grupowy dla min. 15 osób – 25 zł.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.