Antyszczepionkowcy „Zapisują się na szczepienie, by zablokować termin i nie przyjść”? Rząd reaguje

W sieci pojawiły się doniesienia, że grupy antyszczepionkowe mobilizują się w celu zablokowania terminu i nie przychodzą na szczepienie. Rząd zabrał głos w tej sprawie.

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

O sprawie poinformował lekarz Bartosz Fiałek, który umieścił screen z social media i napisał: „Jeżeli prawdą jest, że środowiska antyszczepionkowe prowadzą zmasowaną akcję blokowania terminów na szczepienia przeciw COVID-19, to jest to działanie na szkodę obywateli Polski i powinny zainteresować się tym odpowiednie organy”.

Robert Nowakowski, specjalista medycyny sądowej pokazuje też na swoim profilu na twitterze wpisy osób, które, które wymieniają się informacjami, jak storpedowali szczepienie i oznacza profil rządowy profil „Szczepimy Się”, który odniósł się do sprawy:

„Analizujemy te wątki w różnych social mediach. Wykorzystujemy wszelkie dostępne narzędzia, by przeciwdziałać temu zjawisku”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c