Apel poległych jednak bez Smoleńska. Na prośbę kombatantów

W trakcie obchodów Powstania Warszawskiego nie będzie apelu smoleńskiego. Na prośbę kombatantów miasto przekazało MON informację, że apel będzie odczytywany przez jednego z Powstańców.

Fot. Filip Bramorski / Wikipedia / m. st. Warszawa

Fot. Filip Bramorski / Wikipedia / m. st. Warszawa

„W czasie uroczystości rocznicowych zostanie odczytany apel poległych dokładnie takiej samej treści jak w latach poprzednich” – powiedział Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy.

Szanowny Panie Ministrze,

w związku ze zbliżającymi się obchodami 72. rocznicy Powstania Warszawskiego bardzo dziękuję Panu Ministrowi w imieniu własnym oraz środowisk powstańczych za wyrażenie zgody na zabezpieczenie wojskowej asysty honorowej podczas tegorocznych uroczystości rocznicowych, co podkreśli ich podniosły i patriotyczny charakter.

Jednocześnie chcielibyśmy poinformować Pana Ministra, że zgodnie z wolą Powstańców Warszawskich, podczas uroczystości: w dniu 29 lipca przy kamieniu „Żołnierzom Żywiciela”, 31 lipca przy Pomniku Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia (Cmentarz Powstańców Warszawy na Woli) oraz 5 sierpnia (przy Pomniku Pamięci 50 tysięcy Mieszkańców Woli zamordowanych przez Niemców) Apel Poległych zostanie odczytany przez kombatantów lub osoby przez nich wskazane.
Bardzo prosimy o potraktowanie sprawy jako pilnej.

Napisali Powstańcy w przesłanym piśmie.

Fot. UM Warszawa

Fot. UM Warszawa

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c