Arabskie Centrum Multikulturowego Dialogu w Warszawie! 3 budynki i 40-piętrowa wieża wyższa od Narodowego

Warszawa w Pigułce dowiedziała się ze źródeł zbliżonych do Urzędu Miasta, że na Pradze Południe, naprzeciwko Teatru Powszechnego powstanie kompleks o nazwie Arabskie Centrum Multikulturowego Dialogu.

Fot. Źródła Warszawy w Pigułce

Fot. Źródła Warszawy w Pigułce

Ma to być kompleks obejmujący trzy budynki i 40-piętrową wieże, która będzie dwa razy wyższa od Stadionu Narodowego. Na dole znajdą się Biblioteka, Muzeum Nauki i Muzeum Sztuki. W wieży natomiast będzie obserwatorium astronomiczne, taras widokowy, hotel i biura.

Całość ma znajdować się naprzeciwko Teatru Powszechnego, pomiędzy ulicami Zamoyskiego, Targowej i Zielenieckiej, na gruncie należącym do Urzędu Miasta. Inwestor przygotował też wizualizacje i szczegółowy plan składający się z widoku architektonicznego i wymiarów. Inwestor ma pochodzić z Arabii Saudyjskiej.

O komentarz do planowanej inwestycji poprosiliśmy Radnego Dzielnicy Praga Południe Pana Marka Borkowskiego (PiS), na której terenie miało by powstać Arabskie Centrum Dialogu Międzykulturowego:

„O całej sprawie dowiedziałem się właśnie od redakcji Warszawa w Pigułce. Cóż, myślę, że nie będę odosobniony w obawach, z którymi wiąże się ta kontrowersyjna inwestycja. Była by to już kolejna po meczecie i ośrodku kultury muzułmańskiej, który powstał na Ochocie budowla w Warszawie o charakterze kulturowo-religijnym, bo z pewnością znalazł by się tam również meczet realizowana za pieniądze krajów z Zatoki Perskiej. Ich aktywność budzi obawy, w wielu krajach zachodnich z uwagi na autorytarny charakter rządów w tych krajach, a także wspieranie najbardziej skrajnych rodzajów islamu jak wahabityzm. Zresztą sama skala tych budynków, jest ogromna i przytłoczyła by całą okolicę, a w szczególności wieża, która miała by być wyższa od Stadionu Narodowego. Mam nadzieję, że nie dojdzie do tej kontrowersyjnej budowli.”

[AKTUALIZACJA] Na nasze pytanie odnośnie inwestycji odpowiedział Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Jacek Wojciechowicz. Wiceprezydent mówi, że był pomysł zgłoszony przez inwestora z Arabii Saudyjskiej. Ten chciał jednak, by miasto przekazało mu grunt pod budowę… nieodpłatnie. Jacek Wojciechowicz mówi, że obecnie miasto nie rozważa podobnej inwestycji i nie bierze jej pod uwagę.

Fot. Źródła Warszawy w Pigułce

Fot. Źródła Warszawy w Pigułce


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c