Areszty dla dwóch 18-latków za rozbój na koledze

Dwóch 18-latków zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce. Mężczyźni w rejonie masywu leśnego przy ul. Warszawskiej popychali i grozili koledze, po czym przywłaszczyli należący do niego głośnik bezprzewodowy o wartości 800 złotych. Teraz grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. BortN66 / Shutterstock

Kilka dni temu dyżurny z komisariatu w Kobyłce otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że młody człowiek został okradziony przez swoich kolegów w rejonie masywu leśnego przy ul. Warszawskiej. Poszkodowany poinformował, że sprawcy popychali go i kierowali wobec niego groźby , po czym skradli mu głośnik bezprzewodowy o wartości 800 złotych.

Policjanci z miejscowej jednostki Policji szybko zajęli się sprawą. Już następnego dnia rano zatrzymali 18-latka podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Paweł S. trafił do policyjnej celi. Dzień później funkcjonariusze zatrzymali kolejnego 18-latka, Sebastiana Ś. Ten również został umieszczony w policyjnej celi. Podczas wykonywania czynności procesowych z ich udziałem, poszkodowany rozpoznał ich jako osoby podejrzewane do dokonanie rozboju na jego osobie.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy, w tym przesłuchanie poszkodowanego, świadków i podejrzewanych został przez policjantów przekazany do prokuratora i sądu rejonowego w Wołominie. Sąd wobec Pawła S. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego 2-miesięcznego aresztu, wobec Sebastiana Ś. tymczasowe aresztowanie na okres miesiąca. Teraz może im grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.