Areszty dla Gruzinów za włamania do mieszkań na Wilanowie

Wilanowscy kryminalni zatrzymali trzech obywateli Gruzji chwilę po tym, jak wyjechali z hostelu, w którym się zatrzymali przed włamaniami. Po ustaleniach operacyjnych funkcjonariusze mieli pewność, że mężczyźni dopuścili się włamania do jednego z mieszkań, z którego zabrali pieniądze oraz biżuterię i usiłowali włamać się do domu jednorodzinnego..

Około 15:00 policjanci z wilanowskiego wydziału kryminalnego pojechali zatrzymać trzech Gruzinów podejrzanych o włamania oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do posesji na terenie Wilanowa. Kiedy funkcjonariusze zbliżali się do hostelu, w którym zatrzymali się podejrzani, ci właśnie odjeżdżali fordem na polskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze zatrzymali całą czwórkę i sprawdzili pojazd, którym się poruszali. W aucie należącym do obywatela Ukrainy policjanci znaleźli biżuterię oraz monety. To tylko to potwierdziło, że 40-latek, 36 i 32-latek mogli się zajmować kradzieżami. Mężczyźni trafili do policyjnych cel, a zabezpieczone rzeczy do depozytu.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty, za które sąd może skazać ich na karę do 10 lat więzienia. Na wniosek funkcjonariuszy i prokuratora sąd postanowił aresztować ich na 2 miesiące.

Policjami ustalają, czy mężczyźni mogli mieć związek z innymi podobnymi przestępstwami na terenie warszawskiego Wilanowa i nie tylko.

Poniżej publikujemy zdjęcia przedmiotów pochodzących z kradzieży, które zostały znalezione przy aresztowanych mężczyznach. Jeśli ktoś z Państwa, je rozpoznaje jako własne lub wie do kogo mogą należeć prosimy o kontakt w tej sprawie z Wydziałem Kryminalnym w Komisariacie Policji w Wilanowie przy ul. Okrężnej 57 tel. (22) 603-25-03 – czynny całą dobę lub (22) 603-25-07.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.