Arkadia wydaje oświadczenie ws. psa pozostawionego w samochodzie

W związku z szumem informacyjnym i nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w mediach, zarząd C.H. Arkadia podjął decyzję o wydanie oświadczenia w sprawie psa pozostawionego w samochodzie na terenie parkingu galerii handlowej.

Fot. Arkadia / Facebook

Fot. Arkadia / Facebook

„Zarządca Arkadii z całą mocą pragnie podkreślić, że wszelkie przejawy bezmyślności polegającej na pozostawianiu zwierząt zamkniętych w autach na parkingu spotykają się z naszym stanowczym sprzeciwem i potępieniem. W takich sytuacjach nasi pracownicy mają obowiązek niezwłocznie zweryfikować zgłoszenie i jak najszybciej podjąć działanie. Ze względu na liczne fałszywe alarmy recepcja musi poprosić ochronę o sprawdzenie prawdziwości zgłoszenia. Sygnał od ochrony, iż sytuacja istotnie ma miejsce pozwala recepcji nadać komunikat przez system nagłośnieniowy centrum, a jeśli to nie przyniesie skutku – wezwać Policję, która podejmuje odpowiednie działania. Należy tu podkreślić, że Arkadia stale współpracuje z Policją i Strażą Miejską, dzięki czemu wszelkie wezwania z naszego obiektu są realizowane bardzo szybko.

Niestety, mimo licznych alarmów w mediach, nadal niektórzy właściciele psów nie wykazują się wyobraźnią i pozostawiają zwierzęta w samochodach, nie biorąc pod uwagę upałów i konsekwencji jakie może pociągnąć za sobą taka bezmyślność. Dwa dni temu takie właśnie zdarzenie miało miejsce na naszym parkingu. Klienci wszczęli interwencję w centrum i wezwali policję. Recepcjonistka centrum poinformowała ochronę o zdarzeniu, ta sprawdziła fakty, po czym recepcjonistka wezwała właściciela samochodu przez głośniki w obiekcie. Pojawił się on po pewnym czasie przy samochodzie.

Wyciągnąwszy wnioski z sytuacji z 4 sierpnia zwiększyliśmy liczbę ochroniarzy patrolujących parking oraz uwrażliwiliśmy zarówno pracowników recepcji jak i ochrony na kwestię zwierząt pozostawianych w samochodach i konieczności błyskawicznej reakcji w takiej sytuacji. Celem uświadomienia naszym Klientom powagi problemu na wszystkich wejściach na parking zamieścimy komunikaty informujące o niebezpieczeństwach, związanych z pozostawianiem zwierząt w aucie. Wystawiliśmy również miski z wodą dla psów w zacienionym miejscu przed Arkadią.

Jest nam bardzo przykro, że taka sytuacja miała miejsce w naszym centrum, bowiem dokładamy wszelkich starań, by klienci czuli się tu komfortowo i bezpiecznie. Niestety nie mamy wpływu na bezmyślność niektórych osób, ale będziemy starali się, podobnie jak każdy kto jest wrażliwy na dobro zwierząt, reagować w przyszłości jeszcze szybciej.”

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.