Atakował i okradał starsze, bezbronne kobiety

Jak pisze policja, sama postura aresztowanego na 3 miesiące Piotra S. wzbudzała w starszych kobietach strach. Zatrzymany przez mokotowskich policjantów mężczyzna stał w pobliżu banków i obserwował swoje potencjalne ofiary. Kiedy wychodziły z budynku atakował je i siłą zabierał im torebki, w których miały pieniądze i dokumenty.

Fot. KSP

Kiedy mokotowscy policjanci dowiedzieli się o procederze 43-latka, który atakował starsze kobiety i wyrywał im torebki, podjęli natychmiastowe działania. Dysponując rysopisem mężczyzny, ustalili jego dane personalne i miejsce zamieszkania. Piotr S. został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Pokrzywdzone nie miały wątpliwości, że to on zabrał im pieniądze i dokumenty, gdy wychodziły z banku.

Podejrzany krążył wokół wybranych placówek bankowych na warszawskim Mokotowie, wiedział że pokrzywdzone wychodzące z budynku będą miały przy sobie pieniądze. Jednej kobiecie zabrał 3000 złotych, drugiej około 2500 zł.

Dzięki działaniom policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu nie nacieszył się długo swoim łupem.

Karany w przeszłości mężczyzna, usłyszał prokuratorskie zarzuty kradzieży w warunkach recydywy. Na wniosek policjantów i prokuratora został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.