Awaria Czajki w wyniku „Sabotażu lub działania o charakterze terrorystycznym”? Powstanie komisja

Rafał Trzaskowski poinformował o utworzeniu Komisji ds. wyjaśnienia przyczyn awarii. Wcześniej „Rzeczpospolita” poinformowała, że MPWiK przypuszcza, że system odprowadzania ścieków mógł paść ofiarą sabotażu.

Fot. Shutterstock

„Szokującą hipotezę o tym, że system odprowadzania ścieków w oczyszczalni »Czajka« mógł zostać uszkodzony na skutek »sabotażu lub innego działania o charakterze terrorystycznym«, postawił zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie w zawiadomieniu do prokuratury” – poinformowała Rzeczpospolita.

Policja potraktowała to niezwykle poważnie i zbadała miejsce awarii nawet z udziałem pirotechnika, jednak wykluczyła możliwość udziału osób trzecich.

„Musimy szczegółowo poznać okoliczności awarii i zależy mi na tym, aby zrobili to specjaliści. Dlatego obok zespołów pracujących od początku w @warszawa, powołałem Komisję ds. wyjaśnienia przyczyn awarii. Pokieruje nią prof. S. Rybicki z Politechniki Krakowskiej. #RzetelnieoCzajce” – napisał Rafał Trzaskowski na Twitterze.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c