Awarie schodów w metrze. Problemy wieku dziecięcego?

DSC_1221

233 000 warszawiaków przetestowało metro w dniu otwarcia. Dzisiaj było już troszkę spokojniej, szacunki mówią o 35 000 pasażerów podczas porannego i popołudniowego szczytu. To jednak sporo i na pewno pomoże rozładować przynajmniej część korków i pozwoli na rozluźnienie ciasnoty w autobusach i tramwajach. To, co niepokoi to ciągłe awarie schodów. Bywało, że kiedy tylko służby techniczne naprawiły jedną awarię, po niej następowała druga.

Tylko do godz. 12.00 awarii było aż 40. Anna Bartoń, rzecznik Metra Warszawskiego nazywa usterki problemami wieku dziecięcego:
„Schody muszą przejść proces kalibracji, związany z dociążeniem. Ich elementy trzeba wyregulować i dostosować do dużego obciążenia”
Przedstawiciele metra podkreślają jednocześnie, że kilkanaście razy schody zatrzymywali sami pasażerowie. Przy każdych schodach jest przycisk pozwalający na ich wyłączenie. W I linii metra jest on praktycznie niewidoczny, tutaj rzuca się w oczy. Nie wiadomo czy pasażerowie wyłączają je umyślnie czy też jest to dzieło przypadku.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]