„Bajeczne komunikaty o zachowaniu odległości, a nie ma jak wejść do autobusu” [LIST DO REDAKCJI]

Napisała do nas Pani Paulina z prośbą o udostępnienie swojej wiadomości. Kobieta codziennie podróżuje komunikacją i mówi, że komunikaty pandemiczne o zachowaniu odległości i zakładaniu maseczek to kpina z ludzi, szczególnie w godzinach szczytu. W związku z tym nasza Czytelnika pyta, jak to się ma do zapowiadanych kontroli policyjnych?

Fot. Shutterstock

„Chciałabym poruszyć sprawę, która nie daje mi spokoju od dłuższego czasu.

Mianowicie, każdego dnia przemierzam do pracy trasę z Targówka na Mokotów. Poruszam się komunikacją miejską bo przecież ceny paliw zwalają z nóg. Aby pokonać drogę do pracy korzystam z 3 środków transportu, tj. autobus, metro i tramwaj. Startuję o 6:50, czyli w godzinach szczytu. To, co dzieje się w komunikacji jest nie do pomyślenia.

Ludzie stoją jeden na drugim, niektórym nawet nie uda się wejść do środka z powodu braku miejsca a w tle lecą te bajeczne komunikaty informujące o obowiązku zakrywania nosa i ust oraz o ZACHOWYWANIU BEZPIECZNEJ ODLEGŁOŚCI OD INNYCH PODRÓŻUJĄCYCH… to jest czysta kpina z ludzi.

A do tego doszły teraz wzmożone kontrole policji w komunikacji miejskiej, szczególnie jest to widoczne w metrze, posypały się mandaty bo ktoś lekko zsunął maskę w dół. A to, że ludzie jeżdżą jeden przy drugim, wpychają się na siłę do środka bo przecież każdy się spieszy, jest w porządku i nikomu nie przeszkadza? Czy ta pandemia w końcu jest i grozi nam niebezpieczeństwo zarażenia czy nie? Bo ja czegoś nie jestem w stanie tutaj zrozumieć.

Ceny biletów spore, zresztą jak wszystko. Gdzie jest zatem bezpieczeństwo dla obywateli? (…) Ja mam dopiero 30 lat i chcę żyć w kraju, w którym się urodziłam ale niestety z każdym dniem staje się to coraz bardziej niemożliwe. Drodzy Obywatele życzę Wam Wszystkim zdrowia i szeroko otwartych oczy oraz umysłu”.

REDAKCJA ZASTRZEGA, ŻE NIE INGERUJE W TREŚĆ LISTÓW, A POGLĄDY W NICH WYRAŻONE NIE SĄ W ŻADEN SPOSÓB TOŻSAME ZE STANOWISKIEM REDAKCJI.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c