Bakterie kałowe w szkolnej wodzie. Placówka zamknięta, wiemy kiedy ma zacząć działać

W Urzędzie Dzielnicy Praga Południe odbyło się spotkanie w sprawie zamkniętej szkoły podstawowej nr 279 im. Batalionów Armii Krajowej „Gustaw i Harnaś” na Gocławiu. W szkolnej wodzie wykryto bakterie kałowe. Znaleziono jednak źródło problemów i najprawdopodobniej dzieci wrócą niedługo do placówki.

Dyrektor Zofia Filip przyznała, że dzieci myły ręce i buzie w wodzie. Nie wykryto jednak przypadków zachorowań z tego powodu.

Po pewnym czasie kontrola wody wykazała nieprawidłowości. Zapewniono uczniom przenośne umywalki i zakręcono dopływ w umywalkach w toaletach. Podejmowane działania, który miały oczyścić wodę nie przynosiły skutku, dlatego szkołę zamknięto. Od tamtego czasu wykryto źródło skażenia – awaria przyłącza. Podjęto niezbędne kroki, a prace zakończą sę jutro.

Następna kontrola, przeprowadzana niezależnie przez Sanepid oraz MPWiK odbędzie się we wtorek. Jak informuje dyrektor Zofia Filip, jeżeli wyniki będą pozytywne, dzieci wrócą do nauki najwcześciej w piątek.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.