Banki ostrzegają: nie korzystajcie z tego! Narażacie się na straty finansowe!

Banki ostrzegają swoich klientów, by korzystali z nowego systemu operacyjnego. Jeżeli używacie bankowości elektronicznej i nadal macie Windowsa 7, narażacie się na straty finansowe.

Fot. Pixabay

Sprawa dotyczy wielu banków. Alior Bank, jako pierwszy wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie. „W trosce o bezpieczeństwo Państwa danych oraz środków finansowych, prosimy, aby nie korzystali Państwo z komputerów z systemem Windows 7 (i starszych) do obsługi systemów bankowości elektronicznej” – pisze bank.

Komunikat ma związek z informacją Microsoftu dotyczącą systemu Windows 7. Microsoft nie będzie już więcej wspierał tego systemu, co oznacza, że aktualizacje bezpieczeństwa nie będą wydawane. Jeżeli pojawią się nowe zagrożenia, Microsoft nie będzie już na nie reagował i tworzył zabezpieczeń pod Windows 7. W związku z tym użytkownicy powinni przenieść się na wspierany system np. Windows 10.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.