Banki wyprowadzają się z Londynu do Warszawy

Widmo Brexitu jest coraz bliżej. Największe banki Wielkiej Brytanii grożą, że przeniosą się do innej części Europy m.in. do Francji i Polski. Niektóre już decydują się na ten krok i wyprowadzają kapitał do Warszawy.

Funty Szterlingi. Fot. Pixabay

Funty Szterlingi. Fot. Pixabay

BNP Paribas ze względu na cięcia kosztów przenosi cześć operacyjna do Warszawy, a także do miast w Irlandii, Hiszpanii i Portugalii. Financial Times donosi, że poza BNP na taki krok zdecyduje się także m.in Goldman Sachs.

Dlaczego banki decydują się na ten krok? Po pierwsze widmo Brexitu oznacza, że część Polaków, a także innych nacji zamieszkujących i pracujących na wyspach, straci źródło dochodu. Po drugie, według analizy The Boyd Company, Warszawa jest trzykrotnie tańsza dla banków niż Nowy Jork i Londyn. Kosz prowadzenia działalności w stolicy, w biurze o powierzchni 3000 mkw. i zatrudnieniu 250 pracowników wynosi 4,5 mln dolarów amerykańskich, czyli w przybliżeniu 17,55 mln zł.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c