Batalia o pomnik smoleński [AKTUALIZACJA: znamy miejsce w którym powstanie pomnik]

We wtorek prezydent Bronisław Komorowski spotka się z sygnatariuszami listu ws. upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej. Jak podkreślała Barbara Nowacka w programie porannym „Wstajesz i wiesz” w TVN24, inicjatorom zależy na tym, żeby pomnik stał w centralnym, honorowym punkcie Warszawy.

Pod uwagę bierze się trzy lokalizacje: pl. Piłsudskiego, Ogród Saski i pl. Unii Lubelskiej. Barbara Nowacka proponowała Krakowskie Przedmieście, ale stołeczny ratusz wyklucza taką możliwość. Powodów jest wiele, ale za główny podaje się negatywną opinię konserwatora zabytków. Stronom uczestniczącym w spotkaniu zależy na tym, aby wypracować wspólne stanowisko, by jak najszybciej rozpocząć budowę.

[AKTUALIZACJA]: Na konferencji prasowej Hanny Gronkiewicz-Waltz poinformowano, że w drodze porozumienia pomnik ma powstać w okolicach ul. Trębackiej, w pobliżu Krakowskiego Przedmieścia – 160 m od Krzyża Papieskiego. Projekt pomnika zostanie wyłoniony w drodze konkursu. Ostateczną zgodę na lokalizację pomnika musi wydać Rada Warszawy.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.