Bazarek przy Rondzie Wiatraczna rewitalizowany

Przy okazji rozbiórki Universamu wielu mieszkańców pytało o los przyległego bazarku. Niedawno mieszkańcy alarmowali, że niektóre pawilony zostały rozebrane. Okazało się jednak, że teraz zastąpiły je zupełnie nowe, a bazarek przechodzi zapowiadaną rewitalizację.

Fot. Warszawa w Pigułce

Władze dzielnicy wspólnie z kupcami i Dantexem zapowiadały, że okolica Ronda Wiatraczna zmieni się nie do poznania. Mówiono nawet o tym, że „Wiatrak” ma stać się centrum handlowym prawobrzeżnej Warszawy. Ma być więcej przestrzeni, zieleni, a całość ma zyskać na estetyce. Deweloper zgodził się wyremontować ulicę Męcińską, a budki sprzed Universamu bezpowrotnie zostały zburzone.

Burzyć zaczęto też pawilony bazarku. Mieszkańcy alarmowali, że po kawałku miejsce znika z mapy Grochowa. Okazało się, że niesłusznie – widać pierwsze efekty rewitalizacji. Postawiono zupełnie nowe pawilony, zaczęto też podłączać je do prądu i całej sieci kanalizacyjnej, czego wcześniej nie było.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c