Będą gigantyczne podwyżki energii. Zobaczcie ile zapłacicie!

Przez wzrost cen za emisję CO2 ceny energii elektrycznej bardzo wzrosną. Część podwyżki wezmą na siebie koncerny, reszta zostanie przeniesiona na odbiorcę.

Fot. Warszawa w Pigułce

Kwestia energii jest tak niewygodna dla rządu, że według informacji WP, nie ma chętnych na przejęcie Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Pierwsze dane mówiły, że firmy zapłacą 15-30 proc. więcej, użytkownicy domowi około 20 proc. Nie znamy jeszcze dokładnie wszystkich kosztów i taryf, które wyliczy Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Portal specjalistyczny WyoskieNapiecie.pl policzył, że po doliczeniu wszystkich kosztów, szacunkowy wzrost energii elektrycznej wyniesie 12 proc. Symulacja przewiduje, że dla przeciętny odbiorca zapłaci 137 zł, zamiast 122 zł w tym roku. To podwyżka o 15 zł miesięcznie, czyli o 180 zł więcej w skali roku. To jednak symulacja dla gospodarstwa domowego z Rzeszowa przy zużyciu 2 MWh rocznie. Można jednak prognozować, że w większych miastach będzie to większy koszt, a dodatkowo przy popularnej ostatnio pracy zdalnej rzadko kto płaci takie rachunki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c