Będą kontrole, goście muszą przygotować QR kod!

Od 8 maja można organizować już komunie i wesela na 25 osób. Co ważne do limitu nie wliczają się organizatorzy oraz osoby w pełni zaszczepione. Będą przeprowadzane kontrole.

Restauracja Jaga w Zakopanem otworzyła się na gości. Lokal kontrolował Sanepid w asyście policji. Fot. Marek M Berezowski/REPORTER.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować liczniejszą imprezę, o ile w grupie zaproszonych będą niemal same osoby w pełni zaszczepione przeciwko Covid-19. W pełni to znaczy dwoma dawkami preparatów Pfizer, Moderna lub AstraZeneca lub też jedną dawką Johnson&Johnson.

W programie „Newsroom WP” Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia powiedział, że dla nikogo z zaszczepionych nie będzie problemem mieć przy sobie telefon z QR kodem potwierdzającym szczepienie lub wydrukowanie zaświadczenia. Taki QR kod można zdobyć na internetowym koncie pacjenta po zalogowaniu lub poprosić o wydruk w punkcie szczepień. Oznaczać to może, że kontrole rzeczywiście będą.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c