Zlecono masowe kontrole w sklepach i galeriach! Zapowiadane są kary!

W sobotę premier Mateusz Morawiecki zlecił kontrole w sklepach i galeriach handlowych. Służby sprawdzą czy przestrzegane są zasady reżimu sanitarnego. Zapowiadane są kary.

Fot. ROBERT STACHNIK/REPORTER

Warto przypomnieć, że w sklepach obowiązują zasady dystansu społecznego i bezwzględne zakrywanie ust i nosa. Właściciele punktów handlowych powinni przypilnować też limitu osób. Może być jeden klient na 15 m2.

„Dlatego premier jeszcze w sobotę zlecił Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęcie działań na rzecz kontroli w tych punktach handlowych, czy rzeczywiście przestrzegane są zasady. Galerie zostały otwarte, szereg punktów handlowych zostało otwartych, ale cały czas obowiązuje nas reżim sanitarny. Nie tylko zasłanianie nosa i ust, nie tylko dezynfekcja, ale również określona liczba (osób) przypadająca na określoną powierzchnię handlową” – mówił Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera cytowany przez PAP.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c