Będą szukać zabytków w Jeziorku Kamionkowskim

W poniedziałek nad Jeziorkiem Kamionkowskim znajdą się specjaliści z Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego oraz pracownicy Muzeum Marynarki Wojennej. Zbadają oni czy na dnie nie ma niewybuchów i… zabytków – informuje Polska Zbrojna

Fot. Adrian Grycuk / Wikipedia

Fot. Adrian Grycuk / Wikipedia

„Z gdyńskim ośrodkiem współpracujemy od dawna” – wyjaśnia Polsce Zbrojnej Lech Trawicki, wicedyrektor Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni – „Organizowaliśmy na przykład wspólne pokazy podczas festynu archeologicznego w Biskupinie. Teraz chcemy wykorzystać okazję i przeszukać Jezioro Kamionkowskie pod kątem wojennych pozostałości, które mogłyby mieć historyczną wartość”

Czego szukają? Teorii jest wiele, ale dwie wiodą prym. Pierwsza mówi o zatopionym depozycje AK, w którym ma być broń palna i broń biała. Druga o… brytyjskim samolocie Liberator, który został zastrzelony w nocy z 13 na 14 sierpnia 1944 roku. Prace mają potrwać pięć dni, a więc najprawdopodobniej już za tydzień będziemy mogli poznać ich wyniki.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.