Będą zmiany w obostrzeniach w kościołach! Ma to związek z komuniami

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że obostrzenia w kościołach będą zmienione. Komunie mogą się w tym roku odbyć zgodnie z planem.

Fot. Shutterstock / Pixabay

Rząd przygotowuje się do odmrażania gospodarki. Luzowanie obostrzeń dotyczyć też będzie limitów wiernych kościołach. – Spodziewam się, że w przyszłym tygodniu, oprócz planu odmrażania poszczególnych obszarów gospodarki, zmienią się lekko limity w miejscach kultu religijnego – poinformował Piotr Müller w programie „Tłit” Wirtualnej Polski.

Niewykluczone więc, że w tym roku komunie odbędą się zgodnie z planem. Nie wiadomo jak będzie w przypadku przyjęcia komunijnego i czy zarówno rodzice, jak i restauracje będą mogli je w ogóle przeprowadzić, a jeżeli tak to w jakiej formule.

Obecnie w kościołach obowiązuje limit. W świątyni może przebywać jedna osoba na każde 20 mkw. przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy wiernymi. Nadal obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c