Będzie czerwona strefa? W Warszawie rekordowy wzrost zakażeń

Warszawa notuje rekordowo dużo zakażeń. Z wczorajszego raportu wynika, że stolica zanotowała aż 1170 nowych przypadków. Wskaźnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców wynosi u nas 6,52. Czy grożą nam restrykcje?

Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Liczba ludności w całym woj. Warmińsko-Mazurskim wynosi 1,4 mln, a liczba mieszkańców Warszawy 1,7 mln. Z powodu różnic w liczbie mieszkańców stosuje się wskaźnik zachorowań na 100 tys. mieszkańców. To też kluczowy wskaźnik, jakim posługują się eksperci przy podejmowaniu decyzji dotyczących lockdownu.

Liczba zakażeń w stosunku do liczby mieszkańców nadal najwyższa jest w województwie warmińsko-mazurskim. Tutaj wskaźnik wynosi 52 na 100 tys. osób. Mazowsze mieści się w przedziale od 30-40 osób. Im większe miasto tym większy. Jest to też województwo, które przoduje we wszelkiego rodzaju rankingach zakażeń.

Oficjalnej decyzji jeszcze nie ma, jednak każdego dnia liczba zakażeń bije kolejne rekordy i nie wiadomo czy decyzje nie zapadną wcześniej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c