Będzie druga sekcja Dawida Kosteckiego? Jest wniosek w tej sprawie

Roman Giertych złożył wniosek o ponowną sekcję zwłok Dawida Kosteckiego. Mecenas jest pełnomocnikiem rodziny w tej sprawie.

Fot. Pixabay

Mecenas Roman Giertych złożył wniosek o ponowną sekcję zwłok Dawida Kosteckiego. Powołał się przy tym na opinię innego biegłego.

„Prokurator z 20-letnim doświadczeniem, obecny na miejscu śmierci, uznał, że istnieją poważne przesłanki, by brać pod uwagę udział osób trzecich” – napisał Roman Giertych na Twitterze.

Dodał również, że istnieje kilka przesłanek, które przeczą samobójczej śmierci. Wymienił wśród nich plany założenia szkoły boksu oraz fakt, że już za rok pięściarz mógł ubiegać się o zwolnienie warunkowe.

Poprzednia sekcja wykazała dwa ślady na szyi Kosteckiego, które przypominały wkłucie po igle. Biegli z Zakładu Medycyny Sądowej wykluczyli jednak faktu nakłucia i określili ślady, jako zadawnione strupy bez związku ze śmiercią denata.

Rzeczpospolita ujawniła nowe fakty w tej sprawie. Dziennik opisuje, że bokser bał się przenosin z Rzeszowa do Warszawy. Miał bowiem odbywać karę w tym samym areszcie co Tomasz G., przeciwko któremu miał zeznawać.

Dawid Kostecki zmarł 2 sierpnia w celi aresztu Warszawa-Białołęka. Według wstępnych ustaleń popełnił samobójstwo.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.