Będzie protest w sprawie przejścia na Umińskiego. Dziecko jest w stanie krytycznym

Dzisiaj miał miejsce wypadek na Ulicy Umińskiego. Kierowca BMW potrącił 7-latka. Dziecko przechodziło w prawidłowy sposób po pasach, a kierowca był trzeźwy. Przejście jest źle oznaczone i najprawdopodobniej kierujący nie widział zebry. Jutro będzie miał miejsce protest mieszkańców. Przez 15 minut będą blokować przejazd, by wymusić na drogowcach działanie w tej sprawie.

Fot. Pixabay / Dariusz Lasocki, Facebook

Fot. Pixabay / Dariusz Lasocki, Facebook

W sprawie przejścia interweniowali nie tylko mieszkańcy, ale także radni Pragi Południe. Dariusz Lasocki pisał do drogowców interpelacje w tej sprawie. W odpowiedzi otrzymał pismo, gdzie napisano, że przejścia na ul. Umińskiego są już odpowiednio oznaczone, a zastosowane rozwiązania zgodne z przepisami.

Mieszkańcy zgromadzą się przy ul. Umińskiego na wysokości nr 6, gdzie doszło do wypadku. O godz. 8.00 przez 15 minut blokować będą ruch. Akcję powtórzą o godz. 17.00.

Potrącone dziecko trafiło do szpitala. Jest w ciężkim stanie. Ma obrażenia wielonarządowe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c