Będzie zamknięta przez dwa miesiące. Przebudowa kluczowej ulicy na Grochowie

Kinowa przejdzie remont. Zakres zaplanowanych prac jest szeroki i wiąże się z koniecznością dłuższego zamknięcia ulicy. Przebudowa obejmie odcinek od al. Waszyngtona do al. Stanów Zjednoczonych. W ramach robót w pełni wyremontowana zostanie konstrukcja nawierzchni jezdni (wraz z wymianą podbudowy z trylinki), nową nawierzchnię zyskają też chodniki i przystanki. ZDM przebuduje również odwodnienie i oświetlenie.

Fot. ZDM

Fot. ZDM

„Prace nie ograniczają się do remontu. Planujemy też szereg zmian w organizacji ruchu i geometrii ulicy, tak aby stała się ona bezpieczniejsza i wygodniejsza dla mieszkańców” – pisze ZDM – „Na całej długości jezdnia będzie miała szerokość ok. 6,6 m. Dzięki zwężeniu jezdni wygospodarujemy miejsce na pasy postojowe i zatoki do parkowania, co pozwoli uporządkować obecne chaotyczne parkowanie. Skrzyżowania z ul. Walewską i Suchodolską zostaną zmniejszone do prawidłowych wymiarów – dzięki temu przejścia dla pieszych będą krótsze, a piesi lepiej widoczni dla kierowców. Na przedłużeniu ul. Sygietyńskiego (między budynkami nr 10 i 12) wyznaczone zostanie nowe przejście przez ul. Kinową. Po stronie ogródków działkowych wybudujemy brakujący odcinek chodnika od przystanku autobusowego Walewska 02 do ul. Rozłuckiej. Zmienią się też same przystanki autobusowe przy ul. Walewskiej. Zamiast niefunkcjonalnych zatok autobusowych, ograniczających szerokość chodnika do minimum, powstaną wygodne perony wysunięte w stronę jezdni (tzw. antyzatoki). Dzięki nim korzystanie z komunikacji zbiorowej stanie się wygodniejsze, łatwiej będzie też przejść pieszo obok przystanku”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c