Będzie zimno i deszczowo! Już niedługo gwałtowne ochłodzenie!

Piątek będzie ostatnim gorącym dniem w tym roku. W ciągu kilku dni, za sprawą zblizającego się niżu, temperatura gwałtownie spadnie. W poniedziałek nie przekroczy 10-12 stopni!

Fot. Pixabay

„Wszystko wskazuje na to, że piątek będzie ostatnim dniem 2018 roku gdy temperatura miejscami osiągnie lub przekroczy granicę upału =>30 st. C. Najwyższych temperatur spodziewamy się w tym dniu na zachodzie i południowym-zachodzie kraju” – przewiduje dobrapogoda.pl.

„Sytuacja zacznie się zmieniać w nocy z piątku na sobotę 21/22.09. Wówczas do kraju z północnego-zachodu wkroczy chłodny front atmosferyczny. Z upływem godzin będzie on przesuwał się w głąb kraju na południowy-wschód, niosąc na swej drodze przelotne opady deszczu oraz miejscami silniejsze porywy wiatru. Niewykluczone, że lokalnie również zagrzmi. Za frontem napłynie znacznie chłodniejsze powietrze. Z tego powodu w sobotę 22.09 temperatura maksymalna będzie o co najmniej 8-11 st. C. niższa od tej zanotowanej dzień wcześniej.

„Jeszcze większego ochłodzenia spodziewamy się około poniedziałku 24.09, wtorku 25.09, gdy Polska dostanie się bezpośrednio pod wpływ niżu. Wówczas na obszarze największych opadów deszczu temperatura maksymalna nie przekroczy 10-12 st. C.” – prognozują meteorolodzy.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.