Bez miejsc dla samochodów. Tak ma wyglądać Plac Pięciu Rogów!

Odbyły się konsultacje społeczne i wybór koncepcji architektoniczno-urbanistycznej nowego placu Pięciu Rogów. Teraz czas, aby pokazać projekt zmian i szerzej porozmawiać o nim z mieszkańcami. Spotkanie już w najbliższy czwartek, a na wszystkie uwagi ZDM czeka do 20 czerwca.

Projektowane przez firmę WXCA Sp. z o.o. rozwiązanie zakłada uporządkowanie układu drogowego, w tym likwidację miejsc postojowych dla samochodów w rejonie placu. ZDM chce zlikwidować bariery utrudniające poruszanie się osobom o ograniczonej mobilności, jak również osobom niedowidzącym i niewidomym.

„Miejsce, w którym spotykają się ulice Bracka, Chmielna, Zgoda i Szpitalna, to jedna z najważniejszych przestrzeni publicznych Śródmieścia. Obecny sposób zagospodarowania placu daleki jest  od pełnego wykorzystania jego walorów. Większość powierzchni zajmują jezdnie i powierzchnie niezagospodarowane. Zdominowany przez samochody, pełniący rolę skrzyżowania plac pełni przede wszystkim funkcję komunikacyjną. Chcemy to zmienić” – zapewniają drogowcy.

Plac ma stać się jedną przestrzenią, bez wydzielonych chodników i jezdni. Choć przejazd przez plac zostanie zachowany tylko dla autobusów i rowerów, w ciągu ul. Kruczej i Szpitalnej, nadrzędną rolę otrzyma tu ruch pieszy. Ważnym elementem koncepcji jest też wprowadzenie zieleni wysokiej – drzew liściastych o kształtowanej wysokości i koronie. Uwzględniono również spójną stylistycznie małą architekturę z licznym siedziskami. Plac stanie się dzięki temu bardziej zieloną i przyjazną przestrzenią do spędzania czasu. Zaprojektowana została także nowa iluminacja placu dostosowana do projektowanego charakteru prestiżowej przestrzeni publicznej.

ZDM zapraszamy na spotkanie 14 czerwca br. (czwartek) o godzinie 17.00 do Jack’s Bar Warsaw Cinema, przy ul. Brackiej 18. Na spotkaniu będzie można obejrzeć makietę. Wszystkie uwagi można przesłać do 20 czerwca br. na adres konsultacje@zdm.waw.pl.

Źródło: ZDM

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.