Bez prawa pobytu spał na trawniku

Upał taki, że spanie przy otwartych oknach nie budzi zdziwienia. Niektórzy idą jeszcze dalej. Dzisiejszej nocy strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie, że ktoś śpi na trawniku w centrum stolicy.

Fot. Straż Miejska m.st Warszawy

Strażnicy miejscy z I Oddziału Terenowego, którzy 12 czerwca ok. godz. 2 patrolowali Śródmieście zostali wezwani na ul. Świętokrzyską, gdzie na trawniku spało dwóch mężczyzn. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce jeden z nich opuszczał już miejsce wypoczynku. Drugiego dobudzono i poproszono o dokumenty. Mężczyzna okazał tymczasowe zaświadczenie tożsamości wystawione przez straż graniczną. Jego ważność minęła 2 maja. Po skontaktowaniu się ze strażą graniczną funkcjonariusze ustalili, że legitymowany złożył wniosek o nadanie mu statusu uchodźcy, ale został on rozpatrzony negatywnie już w marcu. Mężczyzna został przekazany policji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.