Bez skrupułów uderzał kobietę po twarzy kastetem. Potem z kolegą napadł na drugą osobę

Śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali dwie osoby podejrzane o pobicie przypadkowego przechodnia z użyciem niebezpiecznego narzędzia i usiłowanie rozboju na kobiecie. Za te przestępstwa 23-letniemu Damianowi Z. i 18-letniemu Danielowi H. grozi teraz odpowiednio do 12 i do 8 lat pozbawienia wolności.

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Do obydwóch zdarzeń doszło w krótkich odstępach czasu około godziny 13:00 przy ulicy Tamka. Pierwszą ofiarą była kobieta, którą jak wynika z relacji pokrzywdzonej zaatakował Damian Z. 23-latek używając przemocy szarpał i uderzał w twarz swoją ofiarę próbując w ten sposób wyrwać torebkę oraz telefon. Pokrzywdzona broniła się na tyle skutecznie, że mężczyzna zrezygnował i uciekł

Drugą z napadniętych osób był przypadkowy przechodzień. Mężczyzna został zaatakowany przez obu zatrzymanych. Damian Z. miał kopać pokrzywdzonego po głowie a jego kompan Daniel H. z kastetem w ręku uderzać mężczyznę pięściami po twarzy.

Błyskawiczna interwencja policjantów ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego doprowadziła do zatrzymania obu podejrzanych o to przestępstwo osób.

Zgodnie z kodeksem karnym 23-letniemu Damianowi Z. i 18-letniemu Danielowi H. grozi teraz odpowiednio do 12 i do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.