Bezrobocie w Warszawie szaleje. Nawet 39 chętnych na jedną ofertę

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące bezrobocia w stolicy. Jak się okazuje chętnych do pracy nie brakuje. Na jedną ofertę przypadało nawet 39 osób.

Fot. Shutterstock

Rynek pracownika najprawdopodobniej przestał już istnieć.

W grudniu liczba zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła ponad 24 403 osób. To o 40,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2019 roku. GUS zastrzega jednak, że osoby zarejestrowane to tylko 19 proc. ogółu bezrobotnych w województwie.

To nie wszystko. Do urzędów pracy zgłoszono 2607 ofert. Na jedną przypadało 39 osób. Przed miesiącem było to 23.

W 2020 roku bezrobocie nie wzrosło tak drastycznie. Eksperci są zgodni, że to nie tylko reakcja rządu, który uratował stanowiska wprowadzając tarczę. Tak dobra sytuacja była w dużej mierze zasługą samych przedsiębiorców. Albo zgromadzili oni środki na czarną godzinę albo dokonali skutecznych przesunięć. Środki te pozwoliły na funkcjonowanie do tej pory. Tak długi lockdown spowodował jednak, że środki topniały i obecnie bezrobocie może rosnąć dużo bardziej agresywnie niż w 2020 roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c