Białorusin miał 3 promile! Prowadził ciężarówkę!

6 lipca 2020 r. nowodworscy patrolowcy na drodze nr 62 w Nowym Dworze Mazowieckim zatrzymali do kontroli ciężarowego dafa z naczepą. Za kierownicą siedział kompletnie pijany 56- latek z Białorusi. W wydychanym powietrzu miał aż 3 promile alkoholu. Został zatrzymany. Okazało się również, że jest poszukiwany listem gończym. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

W poniedziałkowy poranek policjanci nowodworskiego wydziału prewencji na skrzyżowaniu ulic Żołnierzy Września i Thommee w Nowym Dworze Mazowieckim podjęli interwencję wobec kierującego pojazdem ciężarowym. Zachodziło bowiem podejrzenie, iż mężczyzna może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze od razu po podjęciu kontroli drogowej wyczuli od 56- latka silną woń alkoholu. Po badaniu okazało się, że kierujący ciężarowym dafem z naczepą obywatel Białorusi, ma w wydychanym powietrzu aż 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w systemie wyszło na jaw, że jest również poszukiwany listem gończym.

Mundurowi niezwłocznie zatrzymali nieodpowiedzialnego 56- latka, którego po przewiezieniu do komendy osadzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Pojazd odholowano na parking depozytowy. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzuty.

PRZYPOMINAMY!!!!

Za kierowanie pojazdem mechanicznym, znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi zgodnie z kodeksem karnym do 2 lat pozbawienia wolności.

APELUJEMY!!!

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo! To również realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Skrajna nieodpowiedzialność jaką jest wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu może nas kosztować zdrowie lub nawet życie- swoje lub innych!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c