Bieg 3 Maja: sportowcy biegną dla Emila. Ty też możesz pomóc

Dzięki m.in. czytelnikom Warszawy w Pigułce ciężko chory Emil Koryczan został zapisany na operację w Stanach Zjednoczonych. Teraz potrzeba jeszcze 2,5 mln zł, aby ową operację sfinansować. Biegacze podczas Biegu 3 maja będą biegali dla niego.

Fot. Facebook / strona wydarzenia

Fot. Facebook / strona wydarzenia

Biegacze w namiocie PKO odbierali kartkę „Biegnę dla Emila”. Fundacja PKO Banku Polskiego zaangażowanie przelicza na darowiznę. Darowizna zostanie przekazana na konto organizacji, w której chłopiec jest podopiecznym – Fundacji Kawałek Nieba.

Do 15 czerwca rodzice chłopca muszą uzbierać jeszcze ponad 2,7 mln zł. Emil jest chory na wrodzoną wadę serca pod postacią tetralogii Fallota z zarośnięciem zastawki tętnicy płucnej oraz połączeniami systemowo-płucnymi i skrajna hipoplazja tętnic płucnych. Emil już jest na tlenie, jego saturacje nie przekraczają 75%, a hematokryt ma tak wysoki, że aparat do mierzenia nie ma już skali (norma do 40, a skala do 55). Rodzice nie mogli patrzeć, jak życie ich synka ucieka. Ile razy można wydeptywać te same ścieżki? Do skutku. Zwłaszcza, gdy chodzi o życie dziecka. W przypadku Emila do trzech razy. I kolejnego może już nie być.

Emila w walce wspierają wszystkie media m.in. TVN, który zrobił reportaż na temat chłopca w programie „Dzień Dobry TVN”. My też o nim napisaliśmy i chociaż chłopiec jest z Krakowa, Warszawiacy okazali mu wielkie serce. Teraz prosimy o więcej. Szczegóły na temat leczenia Emila, jak i konto na które dokonywać można wpłat znajduje się na:
https://www.siepomaga.pl/emil


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c